Jeg oplevede lidt personlig succes i dag i forbindelse med mit praktikophold hos Dansk Mobilscene. Ikke fordi at bloggen skulle omhandle mine personlige oplevelser, men synes alligevel denne skulle med, da det bevidner at de ting man udretter bliver brugt ude i erhvervslivet.
Dansk Mobilscene har fået en 122 m2 mobilscene. I den forbindelse fik de nogle stregtegninger omkring den 122 m2 store mobilscene, som skulle bearbejdes.
Det blev min opgave at arbejde med disse stregtegninger så de kom til at ligne nogle af de allerede eksistrende stregtegniger af de andre mobilscener, som Dansk Mobilscene har i Deres sortiment.
I dag blev mit arbejde med stregtegnerne af den store 122m2 scene godkendt af mine kollegaer, og inden jeg så mig om lå stregtegningerne af scenen oppe på deres hjemmeside.
Stregtegingerne kan ses her
Stregtegning af den 122 m2 mobilscene set forfra